DZIEŃ DZIECKA Z GMINNYM OŚRODKIEM KULTURY

W niedzielę, 2 czerwca 2013 r., od godz. 13:00 świętowaliśmy jedno z najważniejszych dni w roku – Dzień Dziecka. Z okazji święta naszych milusińskich, aby uczynić ten dzień jeszcze bardziej niezwykły, Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie zorganizował wyjątkową  imprezę.

Ta wyjątkowość polegała na tym, iż impreza złożona była z dwóch części, pierwsza z nich to II FESTIWAL PIOSENKI “MOICH RODZICÓW”, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno uczestników konkursu jak i publiczności. Drugi etap niedzielnej imprezy odbył się na placu przed Urzędem Gminy w Wiśniewie gdzie czekały pozostałe atrakcje sponsorowane  przez firmę CONTINO Ipsylon Sp. z o.o.

Uroczystość otworzyła Dyrektor GOK – Janina Dołgich, która powitała zgromadzonych gości, w szczególności dzieci i młodzież biorącą udział w festiwalu, po czym przekazała mikrofon nowym prowadzącym. Honory te czynili Karolina Duk i Julia Jastrzębska z Publicznego Gimnazjum w Wiśniewie, które jak na swoją małą premierę spisały się na medal.

Scenę opanowały dzieci i młodzież z: ZO w Strzale, ZO w Śmiarach, ZO w Nowych Iganiach, ZO w Wiśniewie, ZO w Gręzówce, Szkoły Podstawowej Nr 11 w Siedlcach, Szkoły Podstawowej Nr 4, Szkoły Podstawowej w Gręzówce, Gimnazjum w Mordach, Gimnazjum Nr 1 w Siedlcach oraz młodzież z GOK w Wiśniewie. Swoje talenty zaprezentowali przed publicznością oraz szanownym jury, w którym zasiadali:  Paweł Sulej – Przewodniczący Komisji, muzyk i nauczyciel w Szkołach Muzycznych I i II stopnia w Łukowie oraz w Siedlcach, Bożena Wyrębek – kierownik Referatu Oświaty UG Wiśniew oraz Paweł Ksionek – radny Rady Gminy Wiśniew.

Występy trwały ponad dwie godziny, duża konkurencja i wysoki poziom wprawiały w zachwyt słuchaczy. Soliści czy zespół, gimnazjum czy szkoła podstawowa, ilość ani wiek nie miały tu znaczenia. Artyści schodzili ze sceny nagradzani wielkimi brawami za swoje nietuzinkowe umiejętności wokalne. Festiwal zakończyła piosenka „Boję się”. Wokalistka swoim aksamitnym głosem wprowadziła w iście magiczny nastrój i tym akcentem zakończyła część artystyczną. Jury nie miało łatwego zadania. Długie obrady wyłoniły następujących laureatów:
Nagrody główne trafiły do rąk solistek z Gręzówki: Moniki Stępniewskiej – uczennicy klasy VI b Szkoły Podstawowej w Gręzówce oraz Klaudi Jukowskiej – uczennicy klasy III b Gimnazjum w Gręzówce. Zespół wokalny Bel Canto z Gręzówki w składzie: Monika Stępniewska, Wiktoria Wideńska, Klaudia Peryt, Magda Peryt, Julia Jastrzębska otrzymał wyróżnienie. Wszystkich wykonawców z Gręzówki przygotował Tomasz Piros. Zwycięzcom nagrody wręczyli Wójt Gminy – Krzysztof Kryszczuk, dyrektor GOK w Wiśniewie – Janina Dołgich oraz szanowne jury.

Druga odsłona niedzielnej imprezy odbyła się na placu przy Urzędzie Gminny Wiśniew. Na dzieci czekały tam wspaniałe atrakcje, takie  jak zabawa w dmuchanym zamku, wesołe miasteczko, konkursy i zabawy  z nagrodami, zorganizowane przez klauna i Panią Magdalenę Książek – młodszego bibliotekarza Gminnego Biblioteki Publicznej w Wiśniewie. Jedną z najciekawszych konkurencji dla najmłodszych okazał się być konkurs malowania kredami po placu przed Urzędem Gminy. Tematyka związana z Gminą Wiśniew pozwoliła  pokazać dorosłym jak widziany jest oczami dziecka jego mała ojczyzna.

Ważnym i długo wyczekiwanym momentem tego dnia było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.: Wiatr – zielona energia” zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie i firmę „Contino” głównego sponsora nagród oraz pomysłodawcę konkursu. Powołana komisja w składzie: Magdalena Łapińska, przedstawiciel sponsora – przewodnicząca komisji, Bożena Wyrębek, kierownik Referatu Oświaty w UG Wiśniew – sekretarz komisji oraz Janina Dołgich, dyrektor GOK – u, członek komisji, zapoznała się z dwoma rodzajami prac: 19 rysunków, 10 makiet wiatraków i przyznała następujące miejsca w kategoriach:

Przedszkole samorządowe:
I nagroda – Joanna Podsiadłowska 4 lata, z Radomyśli
I nagroda – Piotr Jasiński 5 lat, z Wiśniewa
Wyróżnienia otrzymały: Maja Harasim z Wiśniewa, Amelia Paciorek ze Śmiar, Klaudia Ławecka z Twork.

SZKOŁA PODSTAWOWA:

Klasy I – III:
I nagroda – Klaudia Pawlak, klasa II (ZO w Wiśniewie),
I nagroda – Tomasz Jurzyk, klasa III (ZO w Wiśniewie).

Klasy IV – VI:
I nagroda – Julia Jurzyk, klasa VI (ZO w Wiśniewie).

GIMNAZJUM:
I nagroda – Aleksandra Jastrzębska, klasa III (ZO w Śmiarach).
Wyróżnienia otrzymały: Anita Izdebska, klasa II (ZO w Śmiarach), Ilona Jastrzębska, klasa III (ZO w Wiśniewie) i Paulina Izdebska, klasa III (ZO w Śmiarach).

Mnóstwo uśmiechu i dziecięcej radości tego dnia gościło na uroczystościach zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka. Nie tylko świętujący swój dzień do domu zabrali pozytywne emocje, ale i rodzice, których cieszył widok swoich rozbawionych szczęśliwych pociech. Janina Dołgich – organizator i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wiśniewie relacjonuje:  - Bardzo się cieszę, że udało się przygotować takie atrakcje na to niedzielne popołudnie i uczcić dzień naszych kochanych najmłodszych. Mimo niesprzyjającej pogody, pojawiło się dużo dzieci, które chętnie uczestniczyły w przygotowywanych przez nas atrakcjach. Cieszę się, że właśnie tego dnia odbyła się druga edycja Festiwalu Piosenki „Moich Rodziców” oraz poznaliśmy zwycięzców konkursu plastycznego „Wiatr – zielona energia”. Przysporzyło to dzieciom dodatkowych wzruszeń i atrakcj.
Zdjęcia na stronie Gminy Wiśniew http://wisniew.pl/gmina-aktualnosci/25940-DZIEN-DZIECKA-W-GOK