II JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2012r.

II JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2012r.


Na świątecznych straganach, w niedzielę 16 grudnia, przed Urzędem Gminy Wiśniew można było obejrzeć oraz kupić: stroiki świąteczne, dekoracje bożonarodzeniowe i ozdoby choinkowe. Odbyły się pokazy rzemiosł artystycznych i degustacje potraw wigilijnych.
 


W kiermaszu wzięli udział mieszkańcy, koła gospodyń wiejskich i zespoły oświatowe z terenu naszej gminy: Ewa Borkowska z Wiśniewa, Anna Montewka z Wiśniewa, Zespół Oświatowy w Wiśniewie, Zespół Oświatowy w Radomyśli, KGW w Wólce Wiśniewskiej, KGW „Twórcze Kobiety” w Tworkach, KGW w Łupinach, KGW w Starych Okninach, KGW w Borkach-Paduchach, KGW w Śmiarach, KGW w Gostchorzy, KGW w Mroczkach oraz rodzice młodszej grupy tanecznej LZPiT „Wiśniewiacy”.


W tym roku po raz pierwszy zorganizowany został konkurs, którego celem była ocena połączenia polskich tradycji bożonarodzeniowych z pomysłowością wystroju regionalnego stoiska. Specjalnie powołane na tę okazję jury w składzie: przewodnicząca – Wioletta Kluczek, właścicielka kwiaciarni w Siedlcach, sekretarz komisji – Ewa Wiśniewska, członkowie – Krzysztof Kryszczuk oraz Bożena Wyrębek, kierownik Referatu Oświaty Urzędu Gminy Wiśniew, oceniało potrawy oraz dekoracje stoisk. Wyróżnienia otrzymały: Koło Gospodyń Wiejskich w Wólce Wiśniewskiej oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Łupinach. Serdecznie gratulujemy! (Nagrodę w konkursie ufundowała Katarzyna Jastrzębska, „Kwiaciarnia Julia” w Wiśniewie).

Podczas Jarmarku mieliśmy możliwość obejrzenia „Narodzin Chrystusa” w wykonaniu Zespołu Dziecięcego „Talencik” z Twork oraz wspólnego kolędowania z Zespołem Seniora z Radomyśli i Ludowym Zespołem Pieśni i Tańca „Wiśniewiacy”. Najmłodszych odwiedził św. Mikołaj, który przyjechał do Wiśniewa saniami i wszystkim grzecznym dzieciom wręczył prezenty ufundowane przez Benedykta Kluczka, właściciela Hurtowni Zabawek Benotti w Siedlcach. Następnie nastąpiło uroczyste zapalenie choinki, a Jarmark zakończyło spotkanie opłatkowe oraz wspólna wigilia, którą przygotowały członkinie kół gospodyń z terenu naszej gminy.
 

II JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2012r.
II JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2012r.
II JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2012r.
II JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2012r.
II JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2012r.
II JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2012r.
II JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2012r.
II JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2012r.
II JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2012r.
II JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2012r.
II JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2012r.
II JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2012r.
II JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2012r.
II JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2012r.
II JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2012r.
II JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2012r.
II JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2012r.
II JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2012r.
II JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2012r.
II JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2012r.
II JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2012r.
II JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2012r.