KONKURS KOBIETA ROKU 2014 ROZSTRZYGNIĘTY

Tegoroczna gala konkursowa odbyła się 8 marca - w dniu święta wszystkich kobiet. Tego dnia nie tylko laureatki konkursu świętowały ale i każda pani z osobna. Mężczyźni, przedstawiciele płci „brzydkiej" obsypywali płeć „piękną” kwiatami i komplementami wkupiając się w łaski całorocznej wyrozumiałości.

Panowie się postarali. Czerwony dywan, silne męskie ramiona żołnierzy z Siedleckiego Garnizonu, kwiaty, uściski, całusy, tytuły wyjątkowej w połączeniu z hojnymi nagrodami sprawiły,że ten dzień był dniem o którym marzy każda kobieta.

Zwyciężczynie zostały wybrane w pięciu kategoriach: najlepsza gospodyni, sektor społeczny, sektor przedsiębiorczy, sektor oświatowy i sektor publiczny. W każdym z wymienionych sektorów Kapituła - w której skład wchodzili: Krzysztof Wawrzyniec Borkowski – Poseł na Sejm RP, Krzysztof Kryszczuk – Wójt Gminy Wiśniew oraz patron honorowy konkursu „Kobieta Roku 2014”, Magdalena Łapińska - Contino Ipsylon Sp. z o. o., Małgorzata Borkowska - „Dwór Mościbrody”, Bożena Polak-Stojanova - restauracja „Zaścianek Polski” w Siedlcach, Justyna Poboży – dyrektor biura posła Krzysztofa Borkowskiego oraz Krzysztof Krawczyk – ppłk Garnizonu Siedleckiego - wyróżniła nagrodą główną:

Monikę Ciołek z Wólki Wiśniewskiej - sektor społeczny,
Agnieszkę Oknińską ze Starych Oknin - sektor przedsiębiorczy,
Annę Dziedzinę, dyrektora ZO Śmiarach - sektor oświatowy,
Agnieszkę Krasuską z Mroczk i Joannę Przezdziecką z Twork – gospodyni.

Laureatki wygrały wycieczkę do Sztokholmu sponsorowaną przez firmę Contino Ipsylon Sp. z o. o. Z racji tak wyjątkowego dnia każda z kandydatek nie opuściła sceny z pustymi rękami. Zdobywczynie II miejsc: Pani Dorota Borkowska – sektor społeczny oraz Pani Renata Nowosielska – sektor gospodyni, będą mogły skosztować, wraz z osobą towarzyszącą, wykwintnych dań w restauracji „Zaścianek Polski” w Siedlcach. Panie, które zajęły miejsca III: Anna Krasuska – sektor gospodyni, Wiesława Kędzierska – sektor społeczny, Aneta Cholewka – sektor oświaty oraz Katarzyna Paciorek – sektor publiczny, w nagrodę dostały talony na tort sponsorowany przez „Dwór Mościbrody”. Pan Poseł Krzysztof Wawrzyniec Borkowski, po swoim przemówieniu zawierającym wiele miłych słów uznania i życzeń zaprosił wszystkie uczestniczki konkursu na małą wycieczkę po Sejmie i Senacie.

Wyjątkową, acz oficjalną atmosferę spotkania zmieniła Marlena Uziębło. Piękna kobieta, wspaniała wokalistka, przy akompaniamencie fortepianu (grał Grzegorz Uziębło) wprawiła słuchaczy w romantyczny nastrój. Recital Marleny Uziębło z piosenkami Hanki Ordonówny pt.: „A ja śpiewam piosenki”  wywarł na publiczności wspaniałe wrażenia, które zostały do dziś, gdzieś w zakątku naszych serc. Wspaniały występ nie zakończył spotkania. Na gości czekała specjalnie przygotowana wystawa pt. „Cztery Pory Roku” (przygotowana pod opieką Krzysztofa Izdebskiego). Prace dzieci z kółka plastycznego opisała jedna z ich autorek, Karolina Kowalczyk. Artystka udzielała wyczerpujących odpowiedzi dotyczących technik i inspiracji, którymi kierowali się młodzi malarze. Ukwieceniem spotkania, który zakończył wieczór był słodki poczęstunek.

- Jesteśmy wdzięczni za Waszą pomoc – powiedziała Janina Dołgich, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wiśniewie, organizator konkursu - To dzięki hojności naszych sponsorów możemy się dzisiaj spotkać i uhonorować wartościowe kobiety, ambitne kobiety naszej gminy. Proszę zwrócić uwagę na prezenty, którymi zostaliście obdarowani. Są to książki zatytułowane „Cuda Świata”. To nie jest przypadkowy wybór. Zostały one zakupione z zamysłem uświadomienia Wam - drodzy Państwo, że jesteście naszymi cudami, osobami, które swoją hojnością potrafią uszczęśliwiać.

Sponsorami Konkursu byli:
- Firma Contino Ipsylon Sp. z o. o. – sponsor główny,
- „Zaścianek Polski ” w Siedlcach,
- „Dwór Mościbrody”.

Więcej zdjęc pod tym linkiem

KONKURS KOBIETA ROKU 2014 ROZSTRZYGNIĘTY