WARSZTATY GITAROWE W GOK ZBUCZYN

W niedzielę 24 lutego o godzinie 14.00 w Gminnym Ośrodku w Zbuczynie odbyły się warsztaty w ramach Gitarowego Desantu
pod okiem Leszka Cichońskiego.

Natomiast o godz. 17.00 odbył się recital Pana Leszka i wspólne wykonanie wybranego utworu przygotowanego w trakcie ćwiczeń.

Leszek Cichoński to ceniony polski gitarzysta (kompozytor, autor podręczników i telewizyjnych kursów dla gitarzystów). Odznaczony w 2017 roku medalem "Gloria Artis - Zasłużony Kulturze" Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Występował na największych festiwalach bluesowych na świecie m.in. Monterey Bay Blues Festival w Californi i Narooma Blues Festival w Australii. Najbardziej spektakularnym przedsięwzięciem realizowanym przez niego jest „Thanks Jimi Festival” oraz Gitarowy Rekord Guinnessa, który organizuje co roku 1 maja we Wrocławiu. W 2018 roku zagrało razem 7411 gitarzystów bijąc ponownie własny Rekord i ponad trzykrotnie poprzedni amerykański Rekord Guinnessa. Współpracował m.in. z ojcem polskiego bluesa Tadeuszem Nalepą, legendarnym jazzmanem Wojciechem Karolakiem i wieloma amerykańskimi bluesmanami m.in. Carlosem Johnsonem i Johnem "Broadway" Tuckerem. . Dzielił scenę z największymi gigantami gitary jak Steve Morse, Hiram Bullock i Steve Vai. Dwa jego albumy : CD + DVD "Cichoński -The Best of Studio and Live" i autorski "Soba gram" były nominowane do prestiżowej nagrody Fryderyki 2009 i 2012. Również album "Hey Jimi - polskie gitary grają Hendrixa" zrealizowany we współpracy i z inicjatywy Jana Chojnackiego miał nominacje do Fryderyków 2009.

Leszek Cichoński został wybrany najlepszym polskim gitarzystą bluesowym w plebiscycie Guitar Award 2014 .

W programie swoich koncertów artysta wykonuje własne wersje standardów bluesowo-rockowych jak i jazzowych, utworów BB Kinga, Robbena Forda, Jimiego Hendrixa i Tadeusza Nalepy a także autorskie kompozycje z płyty "Sobą gram", która niedawno ukazała się na vinylu.
WARSZTATY GITAROWE W GOK ZBUCZYN