UROCZYSTA GALA VII EDYCJI KOBIETA ROKU GMINY WIŚNIEW

Dnia 4 marca 2018 r.  w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniewie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet  oraz ogłoszenie wyników i wręczenie nagród plebiscytu VII edycji "Kobieta Roku" gminy Wiśniew.

Pretendentki do tytułu Kobieta Roku w czterech kategoriach – przedsiębiorczej, publicznej, społecznej oraz najlepsza gospodyni, można było zgłaszać za pomocą anonimowych ankiet w Urzędzie Gminy Wiśniew oraz GOK. Ostatecznego wyboru dokonała kapituła, w której byli przedstawiciele urzędu gminy, sponsorzy i pracownicy ośrodka kultury.

Spośród pań, które zgłoszono w kategorii społecznej, tytuł „Kobiety Roku” przypadł Pani Marty Dołęgi z Gostchorzy,  bardzo aktywna mieszkanka udziela się społecznie, członek Koła Gospodyń Wiejskich.
W kategorii sektor publiczny tytuł otrzymała Pani Agata Przeździecka – sołtys miejscowości Łupiny już drugą kadencję.

Nominację do tytułu Kobieta Roku w kategorii sektor przedsiębiorczy otrzymała Pani Jadwiga Piwowarczyk przewodnicząca KGW Mościbrody- Borki Kosiorki, udziela się charytatywnie na rzecz osób chorych w swojej miejscowości.
Natomiast w sektorze gospodyni nominację otrzymała Pani Elżbieta Troć mieszkanka miejscowości Mościbrody – członek KGW Mościbrody Borki Kosiorki, członek stowarzyszenia „Aktywni życiowo” i wokalistka Zespołu Ludowego „Wiśniewiacy” im. Zbigniewa Myrchy.
W tym sektorze również nominowana była Pani Agnieszka Krasuska  z miejscowości Pluty – członek KGW Daćbogi-Pluty, Radna Rady Gminy Wiśniew (Komisja ds. Gospodarczych, Finansów,  Budżetu,  Planowania  i Rolnictwa oraz Komisja Rewizyjna).

Wszystkie kandydatki otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczali członkowie kapituły i sponsorzy: wójt gminy Wiśniew Krzysztof Kryszczuk,  właściciel restauracji „Dwór Mościbrody” Małgorzata Borkowska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wiśniewie Janina Dołgich oraz Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej Barbara Chojecka.

Wójt Gminy Wiśniew Krzysztof Kryszczuk przyznał  wyjątkowy tytuł „Super Kobiety Roku” Pani Janinie Dołgich – Dyrektor GOK, pomysłodawczyni i inicjator konkursu „Kobieta Roku”

Uroczystą galę uświetnił koncert pt.: „Kobiety Kobietom…” w wykonaniu
Zespołu "BELLCANTI" artystek Opery Bałtyckiej.

W programie mogliśmy wysłuchać najpiękniejsze, najbardziej znane i lubiane sopranowe arie operowe i operetkowe oraz utwory z pogranicza muzyki rozrywkowej w ciekawych i nietypowych aranżacjach na trzy soprany i fortepian.
Bellcanti to zespól muzyczny składający się z trzech sopranistek i pianistki, które połączyła przyjaźń i wielka pasja do muzyki. Ten wyjątkowy kwartet tworzą Magdalena Chmielecka, Maria Malinowska, Karolina Sołomin i Liana Korunna.  Każda z nich ma na swoim koncie znaczące sukcesy i osiągnięcia artystyczne.

W nawiązaniu do najlepszych tradycji konferansjerskich, koncert poprowadził Pan Ryszard Nowaczewski.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania tegorocznym sponsorom:

- Pan Krzysztof Kryszczuk – Wójt Gminy Wiśniew,
- Pani Małgorzata Borkowska - restauracja „Dwór Mościbrody”,
- Pani Bożena Polak-Stojanowa - restauracja „Zaścianek Polski” w Siedlcach
- Pani Anna Świder – restauracja „Miód Lawenda” w Biardach
- Restauracja „Patio” w Siedlcach

Tradycyjnie na zakończenie uroczystości wszystkie panie otrzymały tulipany.

UROCZYSTA GALA VII EDYCJI KOBIETA ROKU GMINY WIŚNIEW