RAZEM "BLIŻEJ GWIAZD" - GOSTCHORZ 2019 r.

Piknik – Muzyka – Scena – Sztuka – Sport: to hasła przewodnie pikniku RAZEM BLIŻEJ GWIAZD, który odbył się 24 lipca w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Gostchorzy.
Pomysł narodził się z okazji okragłej 50 rocznicy lądowania człowieka na księżycu.
Inicjatorem wydarzenia był Piotr Wiewiórka kierownik placówki MOW Gostchorz który wraz z dyrektorem GOK Wiśniew Pawłem Ksionkiem powitali przybyłych gości, wśród nich nie zabrakło dyrektora MOW Jana Michalik, dyrektora szkoły Jolanty Mazurkiewicz, Mirosława Paczóska z Siedleckiego Stowarzyszenia SZANSA, radnych Agnieszkę Jadczak i Anetę Pszkit, Jolantę Gorzkowską sołtysa Gostchorzy, pensjonariuszy DPS w Siedlcach „Dom nad Stawami”, Zespół Pieśni i Tańca "Wiśniewiacy" oraz mieszkańców gminy Wisniew.
Wśród wielu atrakcji tego dnia na uczestników czekał między innymi pokaz sztuk walki z siedleckim Klubem „Gladiator” Judyta Rymarzak zaprezentowała fantastyczny pokaz swoich umiejętności wraz z Mistrzami Polski w Kickboxing'u. Zajęcia malarstwa oraz wystawę prac wychowanków poprowadziła Iza Staręga. Słoneczne popołudnie zachęcało do korzystania z kajaków, „kuli wodnych” które cieszyły się dużą popularnościa, trampolin, ścianki wspinaczkowej i parku linowego, dla bardziej odważnych był do dyspozycji „Żyroskop” dzieki instruktorom i wolontariuszom każdy chętny miał możliwość skorzystania z atrakcji.  Bezchmurne niebo było świetna okazją do obserwacji Słońca a po zmroku gwiazd i planet dzięki Siedleckiemu Stowarzyszeniu Miłośników Astronomi Sławomirowi Miernickiemu i Pawłowi Woźniak moglismy zobaczyć Saturna i Jowisza.
Nad bezpieczeństwem uczestników wydarzenia czuwali Druhowie z Ochotniczej Straży Pozarnej z Gostchorzy oraz instruktorzy Młodzieżowego Ośrodka Wychowczego w Gostchorzy.

ORGANIZATORZY:
- MŁODZIEŻOWY OŚRODEK WYCHOWAWCZY GOSTCHORZ
- MŁODZIEŻOWY OŚRODEK WYCHOWAWCZY WOJNÓW
- GMINNY OŚRODEK KULTURY w WIŚNIEWIE
- Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Dotkniętych Chorobą Alkoholową, Narkomanią i Hazardem „SZANSA” w Siedlcach
- SOŁECTWO m. Gostchorz
- OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA w Gostchorzy

GŁÓWNY SPONSOR:
- BIAŁKI Przetwórstwo Mięsne Białki,
RAZEM "BLIŻEJ GWIAZD" - GOSTCHORZ 2019 r.