Projekt POTENCJAŁ WIEKU w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniewie

ZADANIE DOFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW BUDŻETU WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO
Projekt POTENCJAŁ WIEKU stwarza warunki do dialogu międzypokoleniowego oraz integracji społecznej w obszarach edukacji i kultury. Ideą integracji międzypokoleniowej jest inicjowanie wydarzeń łączących młodych i starszych tak, aby wszystko i wszędzie robić nie tylko dla seniorów, ale przede wszystkim z seniorami.

Czas trwania: od 01.07.2018r. do 31.10.2018r.

Grafik spotkań indywidualnych dla uczestników projektu, które w nawiązaniu do podpisanego porozumienia
dbędą się w GOK w następujących dniach:

21 sierpień (wtorek)
Wyjście aktywizacyjne

22 sierpień (środa)
9.00 - 17.00

24 sierpień
8.00 - 12.00 (piątek)

29 sierpień (środa)
9.00 - 17.00

Projekt bazuje na potencjale seniorów oraz osób młodszych. Poprzez zajęcia prowadzone pod okiem specjalistów chcemy na nowo rozpalić pasję i nadzieję osób, które tak często spychane są na margines społeczeństwa. Realizacja projektu będzie polegała na przeprowadzeniu cyklu spotkań i warsztatów z zakresu:
  • WYJŚCIA AKTYWIZACYJNE – wyjścia do teatru, parku wodnego, kręgielni, tężni, kina czy kawiarni o charakterze kulturalnym itp.
  • WARSZTATY GRUPOWE - integracyjne
  • WARSZTATY GRUPOWE – profilaktyka uzależnień
  • INDYWIDUALNE KONSULTACJE – tematyka w zależności od potrzeby uczestników
  • SPOTKANIA ANIMACYJNE - zajęcia mają na celu zainteresowanie seniorów teatrem, tańcem, literaturą, muzyką i fotografią