PIKNIK RODZINNY "Z LIPCOWA NUTKA" W ŁUPINACH

W niedzielę 7 lipca b.r. na placu przy Wiejskim Domu Kultury w Łupinach odbył się Piknik Rodzinny ,,Z lipcową nutką”.
Impreza ta, jak co roku zgromadziła licznie przybyłą społeczność lokalną, jak i mieszkańców pobliskich miejscowości z dziećmi lub opiekunami Na wstępie przedstawicielka  KGW Łupiny p. Katarzyna Skoczylas powitała obecnych gości: dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Wiśniewie p. Pawła Ksionka, sołtysa Łupin p. Agatę Przeździecką, radną Gminy Wiśniew p. Agnieszką Bartczak-Krzewicką, prezesa OSP Łupiny Mariusza Paciorka i  wszystkich zebranych. W dalszej części przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich z Łupin p. Ewa Bartczak przybliżyła zebranym krótką historię Łupin- na podstawie książki Krystyny Jastrzębskiej ,,Dzieje zaścianka szlacheckiego Jastrzębie”. Potem odbyła się cześć artystyczna, bo przecież Piknik Rodzinny to niebywała okazja dla dzieci i młodzieży do zaprezentowania szerszej publiczności swoich umiejętności aktorskich, wokalnych i recytatorskich. Swoich sił na scenie spróbowali: Mateusz Jastrzębski  i Mateusz Kamiński w skeczu z repertuaru Kabaretu Ani Mru, Mru –pt. „Urzędnik”, Magdalena Jastrzębska zaśpiewała piosenkę Marka Grechuty pt. ,,Dni których nie znamy”, a Amelia Paciorek wyrecytowała wiersz Agnieszki Frączek pt. „Dama”. W dalszej części imprezy organizatorzy przewidzieli cześć konkursową (wiedzy o gminie i swojej wsi), rodzinną rywalizację sportowo – sprawnościową z nagrodami, pokaz bojowego wozu strażackiego. Niebywałą atrakcją dla najmłodszych były nieodpłatne dmuchańce, wata cukrowa i popcorn.  Powodzeniem cieszyło się również malowanie twarzy naszym milusińskim przez uzdolnioną plastycznie jedną z pań KGW Łupiny.  Wszyscy zebrani mogli raczyć się  zdrową żywnością, wyśmienitym ciastem, kawą, herbatą, grillowaną kiełbasą i bigosem przygotowanym przez gospodynie z KGW.
Piękne okoliczności przyrody i radosna atmosfera imprezy tchnęła w zgromadzonych ducha życzliwości, radości, po prostu dobrej zabawy. Akompaniament akordeonu podrywał do tańca trochę starsze pokolenie, a to wszystko za sprawą pana Daniela Jasińskiego, który nie szczędził publiczności swojego talentu.
Niewątpliwie impreza ta nie miała by takiego charakteru i uroku gdyby nie hojność i pomoc  pana Huberta Pasiaka prezesa Stowarzyszenia Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Krzesku, p. Benedykta Kluczyk właściciela firmy „Benotti”, prezesa OSP Łupiny Mariusza Paciorka, dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Wiśniewie p. Pawła Ksionka oraz mieszkańców, którzy wparli organizatorów pomocą w pracach porządkowych.

Za co z całego serca dziękują organizatorzy!
KGW Łupiny

PIKNIK RODZINNY "Z LIPCOWA NUTKA" W ŁUPINACH