Konferencja "Czyste powietrze" w Gminie Wiśniew

W ramach projektu Ministerstwa Środowiska 7 października br. o godzinie 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniewie odbędzie się konferencja "Czyste Powietrze".
Osoba kontaktowa: Paweł Ksionek -Dyr. GOK w Wiśniewie tel. 668472902,
Jan Tomczak,UG Wiśniew telefon: 799071387.
Ograniczony okres trwania projektu tj:. 15.10.2018r.

Resort Środowiska zachęca mieszkańców Polski do działań ograniczających emisję szkodliwych dla zdrowia i środowiska zanieczyszczeń powietrza.
W ramach rządowego programu Czyste Powietrze został przygotowany program priorytetowy Czyste Powietrze, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków.
Program priorytetowy koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. Zyska na tym również stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji.
Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego.
Więcej informacji o projekcie CZYSTE POWIETRZE znajdą Państwo na:  www.mos.gov.pl/czyste-powietrze.