IV PRZEGLĄD DZIECIĘCYCH ZESPOŁÓW JASEŁKOWYCH

W piątek 9 lutego odbył się IV Przegląd Dziecięcych Zespołów Jasełkowych. Była uboga stajenka, żłóbek z Dzieciątkiem, Święta Rodzina. Wokół pastuszkowie, anioły i inne postaci, bez których jasełka nie mogą być udane.

Sala Gminnego Ośrodka Kultury wypełniła się po brzegi. Dzieci zafundowały sporą dawkę emocji.

Na przegląd przyjechały zespoły z:

Zespołu Oświatowego w Wiśniewie - Szkoła Podstawowa klasa 3b pod kierownictwem Anny Borkowskiej oraz Macieja Mazura,

CHOINKA 2018

Dnia 24 stycznia 2018 roku na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Wiśniewie dla dzieci z gminy Wiśniew odbyła się choinka.
Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wiśniewie oraz Gminny Ośrodek Kultury.
Licznie zgromadzoną publiczność zabawiała pani żabka.

KOBIETA ROKU 2017

Zapraszamy Państwa do udziału w plebiscycie
„KOBIETA ROKU” 2017 GMINY WIŚNIEW
Celem konkursu jest nagrodzenie wyjątkowych kobiet, które obok codziennych obowiązków znajdują czas na to, aby wspierać lokalne inicjatywy działając na rzecz gminy Wiśniew. Panie ubiegające się o zaszczytny tytuł zostaną wybrane w czterech kategoriach:

Edukacyjna kampania społeczna PGNiG

Dbamy o czystą przyszłość polskich rodzin, informując i edukując na temat zagrożeń związanych ze smogiem. Jak możemy przyczynić się do tego, aby w Wiśniewie powstał NOWOCZESNY PLAC ZABAW DLA DZIECI?

Wystarczy, że każdy z nas codziennie (od 24 stycznia do 28 lutego 2018 r.) odda swój głos na stronie www.powietrzebezsmieci.pl w zakładce GMINY głosując na budowę Naukowej Stacji Zabaw PGNiG na terenie naszej gminy.

IV Przegląd Dziecięcych Zespołów Jasełkowych

Zapraszamy do udziału w IV Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Jasełkowych
1. CEL IMPREZY
Celem przeglądu jest prezentacja różnorodnych widowisk związanych tematycznie z obrzędami i zwyczajami okresu Bożego Narodzenia. Ich celem jest tworzenie warunków do rekonstruowania i kontynuacji obrzędów i zwyczajów ludowych oraz wykorzystania ich jako źródła inspiracji w działalności artystyczno-wychowawczej, dydaktycznej i pedagogicznej.

XXVIII INDYWIDUALNE I DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA W SZACHACH O PUCHAR WÓJTA GMINY WIŚNIEW

DNIA 28 STYCZNIA 2018 ROKU ODBYŁY SIĘ XXVIII INDYWIDUALNE I DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA W SZACHACH O PUCHAR WÓJTA GMINY WIŚNIEW.
Do rywalizacji sportowej gry królewskiej przystąpiło 22 zawodników.
Sędzią zmagań był Pan Józef Flaziński-sędzia klasy państwowej.

IX Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek „KOLĘDNICZE SERCE POLSKIE”

W niedzielę, 21 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Śmiarach odbył się IX Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek „KOLĘDNICZE SERCE POLSKIE”. W tegorocznej edycji Festiwalu, którego organizatorem jak co roku był Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie, zaprezentowało się 9 zespołów i 5 solistów.

FERIE ZIMOWE W GMINIE WIŚNIEW

DZIĘKUJEMY BARDZO SERDECZNIE ZA MILE SPĘDZONY CZAS PODCZAS FERII ZIMOWYCH
w Gminnym Ośrodku Kultury i placówkach oświatowych  gminy Wiśniew.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

„Kościuszko w naszej wiosce”

„Kościuszko w naszej wiosce”, taki tytuł nosi obraz olejny, namalowany  na płótnie techniką impast (farby nakładane  szpachelką) przez uczniów Zespołu Oświatowego w Wiśniewie, na kółku plastycznym w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniewie. Kółko prowadzone jest przez nauczyciela wolontariusza, Pana Krzysztofa Izdebskiego.

III PIESZY RAJD POWSTAŃCZY im. Ks. Stanisława Brzóski

Grupa wiśniewska, składająca się z 37. osób, wyruszyła 19 stycznia o godzinie 18.30 spod Pomnika Niepodległościowego w Wiśniewie i kilka minut po północy, już 20 stycznia, wraz z grupą łukowską dotarła pod pomnik poświęcony powstańcom styczniowym.